Hakkımda

Tayfun Doğan

1979 yılında Niğde’de doğmuşum. Çocukluğum Niğde’de geçti. Meraklıyım, öğrenmeyi, araştırmayı ve yeni deneyimler yaşamayı seviyorum. Şimdiye kadar Niğde, Konya, Samsun, Sakarya, Kansas (ABD), İstanbul gibi şehirlerde yaşadım. Tüm zorluklarına rağmen İstanbul’u seviyorum.

2003 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdim. Ardından Sakarya Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora eğitimlerimi tamamladım. Tübitak bursuyla misafir araştırmacı olarak bir yıl süreyle University of Kansas’ta (ABD) bulundum. Halen Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyorum.

Akademik olarak, pozitif psikoloji alanında çalışmalar yapıyorum. Yaşamın anlamı ve amacı, mutluluk, psikolojik iyi oluş gibi konularda araştırmalar yürütüyorum. Bu konularda seminer ve konferanslar veriyorum. Pozitif psikoloji yaklaşımının Türkiye’de gelişmesi ve tanınması için çabalıyorum.

Fotoğraf çekmek ve seyahat etmek en sevdiğim hobilerim. Fotoğrafçılığımı geliştirmeye çalışıyorum. Kahve tutkunuyum, çeşitli kahve türlerini denemekten keyif alırım. Türk kahvesinin yeri de ayrı tabii ki. Geleceğe yönelik hedeflerim arasında bir dünya turu yapmak var. Umarım gerçekleştirebilirim.

İletişim İçin: E-mail: tayfun@tayfundogan.net / Twitter: @drtayfundogan

Bana İyi Gelen Bazı Şeyler;

Arabada müzik dinlemek,

Uyku,

Kahve,

Sushi,

Fotoğraf çekmek,

Seyahat etmek,

Western film izlemek,

Belgesel izlemek,

Fotoğraflara bakmak,

Yaz mevsimi,

Yürümek,

Bilimsel çalışmalar yapmak,

Evimde tembellik yapmak,

Tabii ki kitap okumak,

Felsefe,

Güleryüzlü insanlar,

İçten (samimi) insanlar,

Türkü dinlemek.

Bana İyi Gelmeyen Bazı Şeyler;

Kış,

Alışveriş,

Gergin kaslar,

Trafik,

Memurluk,

Uykusuzluk,

Sabah çalan alarm sesi,

Kaba insanlar,

Dürüst olmayan insanlar,

Ev işleri,

Son teslim tarihleri,

Arabayla ilgili işler,

Rutin her türlü iş.

Kaydet