2. Avrasya Pozitif Psikoloji Kongresi

Geçen yıl Türkiye’de ilk kez pozitif psikoloji alanıyla ilgili bir kongre düzenledik. Beklediğimizin üzerinde yaklaşık 600 kişi kongremize katıldı. Yurtiçi ve yurtdışı katılımlarla oldukça verimli bir kongre süreci yaşadık. Aldığımız geribildirimler bizi ikincisini yapma konusunda da cesaretlendirdi. Dolayısıyla bu yıl 12-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında 2. Avrasya Pozitif Psikoloji Kongresi’ni düzenleyeceğiz. Kongremiz tüm disiplinlerden ve bilim dallarından herkese açıktır. Kongre kapsamında konferanslar, çalıştaylar, bildiri ve poster sunumları olacaktır. Kongreye bildirilerinizle katılabileceğiniz gibi, dinleyici olarak da katılabilirsiniz.

pozitif_psikoloji_kong_afis_rev_1-2-kopyapozitif_psikoloji_kong_afis_rev_1-2-kopyaBu yıl da, geçen sene olduğu gibi pozitif psikolojiyi, mutluluğu ve psikolojik iyi oluşu değişik açılardan ele alacağız.

Alanımızın değerli hocalarından Prof. Dr. Hasan Bacanlı “Mutluluğa Yerel Bir Bakış” başlıklı konuşmasıyla konferansımızda yer alacaktır.

İşin felsefi boyutunu ise ODTÜ Felsefe bölümü başkanlığı da yapmış olan Prof. Dr. Ahmet İnam “Mutsuzluk Ahlaksızlıktır” başlıklı konuşmasıyla ele alacaktır.

Martin Seligman’la birlikte pozitif psikoterapinin kurucusu olan Dr. Tayyab Rashid de kongremizin konuşmacılarındandır.

Beyin konusundaki öncü ve ilham verici çalışmalarıyla tanıdığımız, üniversitemizin değerli hocalarından Prof. Dr. Sinan Canan ise konuşmasıyla “Atalarımız bizden daha mı mutluydu?” sorusuna cevap vermeye çalışacaktır.

Uludağ Üniversitesinden Prof. Dr. Aşkın Keser ise, “İş Yaşamında Pozitif Psikoloji” başlıklı bir konuşmasıyla işin çalışma yaşamına bakan yönünü bizlere sunacaktır.

Dr. Oytun Erbaş, “Aşk ve İlişkilerin Nöropsikolojisi”ni ele alacak, keyifli bir sunum bizi bekliyor biliyorum çünkü daha önce kendisini dinledim.

Değerli arkadaşım Dr. Tuğba Sarı ise uzmanlık alanlarından birisi olan pozitif psikoterapi konusunda “Pozitif Psikoterapi ile Hayata Farklı Bir Bakış” başlıklı konuşmasıyla yine kongremize renk katacaktır.

Egzersiz ve Ruh Sağlığı isimli bir kitabın da yazarı olan Prof. Dr. Ahmet Çelikkol ise “Egzersiz ve Pozitif Ruh Sağlığı” başlıklı konuşmasıyla kongremizde yer alacaktır.

Konferans olarak, bu isimlerin dışında görüşmelerimizin devam ettiği ancak durumları netleşmeyen birkaç konuşmacı daha var. Kesinleştiğinde onları da ekleyeceğim.

Kongrede çok sayıda çalıştay da yer alacak.

Kesinleşenler arasında Sigmund Freud Üniversitesi’nden Uzm. Psikoterapist F. Tuba Aydın’ın Aile terapisinde kullanılan teknikler arasında “Sistemik Aile Panosu” çalıştayı var.

IPPA İstanbul Pozitif Psikoloji Akademisinin kurucusu Fatmanur Erdoğan da “Girişimciler İçin Yaratıcılık” başlıklı atölye çalışmasıyla kongremizde yer alacaktır.

Ayrıca Türkiye’de hipnoz çalışmalarının önemli isimlerinden Dr. Murat UlusoyHipnomeditasyon: İçsel Şifacınızı Uyandırabilmek” adındaki çalıştayı ile kongremize renk katacaktır.

Diğer çalıştaylar da belli oldukça siteye eklemeye çalışacağım.

Çalıştaylarla, bildiri ve poster sunumlarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

www.ppcongress2017.org

Sevgi ve selamlarımla,

Doç. Dr. Tayfun Doğan

Kongre Başkanı

 

4.267 views

7 thoughts on “2. Avrasya Pozitif Psikoloji Kongresi

  1. Yazılarınızı,makalelerinizi gerçekten zevk alarak okuyorum.
    Makaleleriniz ciddi anlamda hayatımı etkiliyor.Teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir